Tablet Batarya
logo
Çağrı Merkezi;
(212) 531 90 90
WhatsApp Destek;
(545) 531 90 90

Tablet Batarya Değişimleri

Tablet Batarya Değişimleri Ne Zaman Yapılmalıdır. ? 

Tablet bilgisayarlar son bir buçuk senedir çok yaygınlaştı ve tablet bilgisayarımın pili çok çabuk bitmeye başladı çümlesini duymaya başlar olduk tablet pil ömrünü uzatma yöntemlerini sizlerle paylaşmak istedik.

Cep telefonları kadar yaygın olmasa bile tablet bilgisayarlarda artık hayatımızda bir yer kaplamaya başladı iş hayatından çok çocukları evde eğitmek ve oyalamak düşüncesiyle kullanılıyor söz konusu çocuklar olunca tablet bilgisayarda çok fazla dayanıklılık gösteremiyor konuyu fazla unutmadan bu makalede tablet bataryasının ömrünü nasıl uzatacağınız hakkında başlıklar halinde sizlere açıklayalım.

 İlk olarak Tablet bilgisayarınızı şarja takılı olarak kullanmamaya dikkat edin tablet bilgisayarın çok çabuk bozulan parçalarından birisi de şarj soketi ve şarj aletidir. Tabletle oyun oynarken sürekli hareket ettirme durumu söz konusu olduğundan dolayı şarj soketi çok çabuk yıpranıyor ve kırılabiliyor ve tablet bilgisayarınız şarja takılıyken kullanmanız durumda tabletinizin şarjı azalırken aynı zamanda da şarjı dolar ve bu süreç uzadıkça bataryanıza fazla yüklenmeye başlarsınız bu durum tabletinizin batarya ömrünü çok düşürecek bir durumdur.

İkinci bir ise altta kalan uygulamalar. Teknik servisimize getirilen tablet bilgisayarın çoğunda altta neredeyse tüm uygulamalar açık vaziyette bırakılıyor ve bu durum kullanıcı farketmese bile tablet bilgisayarınızın şarjını çok çabuk bitiriyor. Bu durum tabletinizin batarya ömrüyle direkt olarak alaka değil fakat tablet bilgisayarınızın şarjı ne kadar çok biterse sizde tablet bilgisayarınızı o kadar çok şarja takıyorsunuz.  Bu tarz durumlar batarya ömrünüzü bir kaç saniye azaltıyor olsalar bile zamanla bu saniyeler birleşip dakikaları oluşturduğundan ileriye dönük olarak sıkıntılarla karşılaşmanız mümkün.

Diğer bir durum ise tablet bilgisayarınızın ekran parlaklık seviyesi ve Performans ayarları. İnternette gezinirken tablet bilgisayarınızı Güç Tasarruf modunda kullanabilirsiniz bu durum sadece oyunlarda tabletinizin kasmasına sebep olabilir onun dışında bir sıkıntı yaşamazsınız. Ekran parlaklığı ise gün içerisinde ki kullanımızda en çok dikkat etmeniz gereken etkendir bunun için tabletinizde Otomatik Parlaklık seçeneği varsa bunu seçmenizi tavsiye ederim eğer yoksa da orta seviyelerde gözünüzü fazla yormayacak bir şekilde ayarlamanızdır.

Bana göre en önemli etmenlerden birisi ise tabletinizin şarj aleti. Piyasada bulunan tablet bilgisayarların neredeyse hepsi 2Amper ve orjinali bozulduktan sonra kullanıcılar aldıkları adaptörlerin amperleriyle pek ilgilenmiyor. Yüksek veya düşük amperli bir adaptör tablet bilgisayarınızın batarya düşmanı olacaktır ve tabletinizin şarjının dolumu çok hızlanabilir veya çok yavaşlayabilir.

Bu durumlara rağmen eğer bataryanızda bir problem  olduğunu düşünüyorsanız Teknik Destek Birimimize  212 531 90 90 veya destek@bilgisayarklinigi.com  iletişim araçlarından  ulaşabilirsiniz..